Contributors

 

A

Gale Acuff (RwA 2.3)

Jeremiah O. Agbaakin (RwA 1.3)

Mary Alexandra Agner (RwA 1.3, RwA 1.4)

Joseph Ahearne (RwA 1.4)

Mikki Aronoff (RwA 1.4)

B

David Barber (RwA 2.2)

Carol Barrett (RwA 2.3)

Amy Baskin (RwA 1.3)

Greg Beatty (RwA 2.2)

Hugh Behm-Steinberg (RwA 2.1)

F.J. Bergmann (RwA 1.1, RwA 1.2, RwA 1.3)

Nick Blundell (RwA 2.3)

Allen Braden (RwA 1.2)

Nancy Brewka-Clark (RwA 2.3)

Stephen Briseño (RwA 2.3)

Michael Brockley RwA 2.1)

Chris Bullard (RwA 2.2)

Tim Burkhardt (RwA 2.3)

M

Eileen Malone (RwA 1.3)

Charlotte Mandel (RwA 1.2)

John C. Mannone(RwA 1.2)

Mariev, Erie Matriarch (RwA 1.3)

Eileen Mattmann (RwA Ars Poetica Prize runner-up, Spotlight Issue 2018)

Ross McCleary (RwA 1.1)

Mark A. McCutcheon (RwA 2.2)

Isla McKetta (RwA 2.2)

Jennifer Stewart Miller (RwA 1.2)

Amber Morrison (RwA 2.2)

Michelle Muenzler (RwA 1.1, RwA 1.3)

N

M.M. Nickolai (RwA 2.3)

Elena Nola (RwA 2.2, RwA 2.3)

Gregory L. Norris (RwA 1.1, RwA 1.3)

O

Toti O’Brien (RwA 1.1)

David Oates (RwA 2.2)

Úchè Ogbuji (RwA 2.2)

Iris Orpi (RwA 2.1, RwA 2.2)

 

C

Patrick Cabello Hansel RwA 2.3)

Wendy Taylor Carlisle (RwA 1.3)

May Chong (RwA 1.4)

Frank Coffman (RwA 1.3)

D

Deborah L. Davitt (RwA 1.2, RwA 1.4)

Matt Dennison (RwA 1.1)

Risa Denenberg (RwA 2.3)

William Doreski (RwA 1.3)

Merridawn Duckler (RwA 2.1)

E

Ellen Estilai (RwA 2.3)

F

Troy Farah RwA 1.2)

Kari A. Flickinger (RwA 2.3)

Erik Fuhrer (RwA 1.4)

H.L. Fullerton (RwA 1.4)

P

Carla Panciera (RwA 2.1)

Christa Pandey (RwA 1.2)

Amanda Partridge (RwA 2.1)

Ronald J. Pelias (RwA 2.2)

James Penha (RwA 2.1)

M. Martin Perez (RwA 2.1)

Alan Perry (RwA 1.2)

Winston Plowes (RwA 1.4)

Andrea Potos (RwA 2.1, RwA 2.2)

Bethany Powell (RwA 1.1)

Jenn Powers (RwA 1.2)

Ken Poyner (RwA 1.3)

 

 

 

G

gaye gambell-peterson (RwA 2.2)

Robbie Gamble (RwA 1.4)  

D.G. “Greg” Geis (RwA 1.1)

Samara Golabuk (RwA 1.4)  

Giles Goodland (RwA 2.2)

Karen Greenbaum-Maya (RwA 1.3, RwA 1.4)

John Guzlowski (RwA 1.2)

 

 

ψ

R

Michael M. Rader (RwA 1.3)

Laurel Radzieski (RwA 2.1)

Wendy Rathbone (RwA 1.1)

kerry rawlinson (RwA 1.4)  

Steven Reese (RwA 2.2)

Gabrielle Reid (RwA 2.1)

John Reinhart (RwA 1.4)

Jessica Reisman (RwA 2.3)

Alexis Rhone Fancher (RwA 1.4)  

Helen Ruggieri (RwA 1.3)

 

 

 

H

Rasma Haidri (RwA Ars Poetica Prize winner, Spotlight Issue 2018)

Lois Marie Harrod (RwA 2.1)

Markus ‘Star’ Harwood-Jones (RwA 1.3)

Alicia Hoffman (RwA 2.1)

Laura Reece Hogan (RwA 2.1)

Liam Hogan (RwA 1.1, RwA 1.3, RwA 2.2)

C.L. Holland (RwA 1.1)

Akua Lezli Hope (RwA 1.2)

Juleigh Howard-Hobson (RwA 1.2, RwA 2.2

Lou Hurst (RwA 2.3)

J

Alexander James (RwA 1.1)

 

S

Karlo Sevilla (RwA 1.4)  

Karen Shepherd (RwA 2.3)

Karen Slikker (RwA 1.2)

Claire Smith (RwA 2.3)

Michael Dwayne Smith (RwA 2.2)

Annie Stenzel (RwA 2.2)

Christopher Stolle (RwA 2.1)

Luke Swenson (Spotlight Issue 2018)

T

Mary Thaler (RwA 2.3)

Bill Thomas (RwA 1.3)

Ann Thornfield-Long (RwA 2.1)

Jane Tims (RwA 2.3)

Pat Tompkins (RwA 1.4, RwA 2.3)

Jake Tringali (RwA 2.2)

K

Babo Kamel (RwA 1.3)

Derek Kannemeyer (RwA 2.2)

John Kaprielian (RwA 2.3

Siham Karami (RwA 1.2)

Herb Kauderer (RwA 1.2)

Toe Keen (RwA 2.1)

M.L. Kejera (RwA 2.3)

Diane Kendig (RwA 2.1)

Ahmed A. Khan (RwA 1.2)

Carla Kirchner (RwA 2.3) 

Anastasia Kirke (RwA 1.1)

E.E. King (RwA 1.1, RwA 1.2)

​Jane Kite (RwA 2.2)

Grove Koger (RwA 2.1)

Kim Peter Kovac (RwA 1.1, RwA 2.1)

Chris Kuriata (RwA 1.4)  

L

Sandra J. Lindow (RwA 1.1, RwA 1.2)

Joel Lipman (RwA 2.3)

Eva Liu (RwA 2.1)

Lisa Lutwyche (RwA 1.2)

 

V

Thomas Vaughn (RwA 2.3)

Marie Vibbert (RwA 2.3)

W

Sarah Brown Weitzman (RwA 1.1)

Will Wells (RwA 1.4)

Ayame Whitfield (RwA 2.2)

Gregg Williard (RwA 2.2)

Thomas R. Winward (RwA 1.3, RwA 1.4, RwA 2.2, RwA 2.3)

Terry Wright (RwA 1.1)

Y

Jane Yolen (RwA 1.2)

Tyler Young (RwA 1.1)

Amanda Yskamp (RwA 1.2, RwA 2.1)

Z

Andrena Zawinski (RwA 1.1)

Aliesa Zoecklein (RwA 2.3)

Jim Zola (RwA 1.2, RwA 1.4)